4 produse Rimmel London pentru un daily make-up

Hei girls,

 

În postarea de astăzi vreau să vă arăt cele mai folosite produse de machiaj din ultima perioadă. Deja le-am inclus în rutina mea zilnică și nu trece o zi fară să folosesc kit-ul de sprâncene și trusa de iluminatoare Rimmel London. Am o întreagă listă de produse preferate de la Rimmel London și de-a lungul timpului, cam tot ce am încercat de la această firma mi s-a potrivit. Ce îmi place cel mai mult la această firmă drugstore? Prețurile decente pe care le au produsele. Din ce am observat până acum, cele mai bune prețuri la produsele drugstore le-am găsit pe Elefant sau 1001cosmetice. Apropo, zilele astea sunt niste mega reduceri pe Elefant, plus diverse promoții de genul, la 4 produse cumpărate, primiți unul gratis. Nu stați prea mult pe gânduri!

7040

Una dintre descoperirile mele recente a fost rujul de buze rezistent la transfer Provocalips în nuanța 550 Play with Fire, un vișiniu superb. Sunt doi pași pe care trebuie să-i respectați pentru efectul dorit, primul este de a aplica rujul, așteptați până se usucă, iar apoi aplicați un strat de balsam pentru a fixa culoarea. Pe buzele mele a rezistat chiar și 15- 16 ore de la aplicare, aproape intact. Primul strat poate da impresia de buze foarte uscate, dar dacă aplicați și balsamul, rezultatul este visul oricarei femei care urăște să se dea toată ziua bună ziua cu ruj. Eu îl ador pentru rezistența sa, îl aplic dimineața, după care am plecat și nu mai am probleme. Este foarte rezistent la transfer, puteți mânca sau fuma fără griji, va rămâne intact. Știu că pentru multe dintre noi pare rujul perfect, ce vreau eu să vă spun este că nu pare, chiar este. Vă invit să-l testați pentru că pe mine m-a cucerit. Apropo, îl găsiți la reducere pe Elefant acum, la 23 de lei.

7041

7045
Just look at this beautiful shade. ❣️

 

Kit-ul de sprâncene Brow this way este preferatul meu cam de jumătate de an de când l-am cumpărat prima dată. Deja sunt la al doilea și nu cred că-l voi schimba prea curând. Acesta conține un fard cremos, unul prăfos, o pensulică și o mini periuță. Eu am nuanța 003 Dark Brown care se potrivește foarte bine brunetelor. Având mini pensula și mini periuța, kit-ul este foarte fain și pentru când sunteți în vacanță și nu aveți la îndemână pensulele. Eu folosesc doar fardul cremos pentru că îmi place ca sprâncele mele să fie puțin mai fade, dar fetele cărora le plac sprâncenele mai accentuate pot folosi si fardul prăfos peste. Îl găsiți cu 15 lei pe Elefant.

7042

Cu rimelul Wonderfully Real în nuanța Extreme Black sunt într-o relație love-hate. Îmi place mult periuța, îmi separă foarte bine genele, dar ce nu îmi place este faptul că le încarcă foarte tare. De obicei îl mai folosesc cu un alt rimel. Oricum, anul acesta sunt la modă genele încărcate, doar să aveți grijă să nu le încărcați atât de mult încât să dați impresia de gene păianjen. De rezistat, rezistă foarte bine. Mi s-a întâmplat cu alte rimeluri să se fărămițeze de-a lungul zilei și să mă trezesc cu el pe fața, dar nu și cu acesta. Ce mi s-a părut interesant la acest rimel este faptul că are în compoziție fibre de alungire care promit gene alungite cu 4 mm. Ei, nu cred ca e chiar așa, dar sigur mie mi se lungesc genele când îl folosesc. Costă 25 de lei pe Elefant.

7044.jpg

Ultimul, dar nu cel din urmă produs care mi-a intrat în rutina zilnică este acestă trusă iluminatoare din colecția Kate. Este foarte pigmentată, dar din păcate am uitat să fac și câteva swatches când am facut pozele să vedeți și voi cât de frumoasă este. Eu o am pe cea în nuanța 004. În ultima perioadă am înlocuit fardul de contur cu nuanța cea mai închisă din acestă paleta, iar ca iluminator o aplic ori pe prima ori pe a doua. Cel mai mult ca iluminator îmi place a doua nuanță pentru că are irizații aurii. Așa că dacă vreți să sclipiți all day long, and night, why not, vă recomand această paletă. De asemenea, mi se pare foarte practică, nu ocupă mult spațiu și o puteți purta tot timpul cu voi în geantă. Plus că, acum o găsiți la un preț modic pe Elefant, 31 de lei. How cool is that?

7043

 

Voi ați încercat produsele Rimmel London? Care sunt preferatele voastre?

 

Hugs& kisses

34 Responses

  1. 4 April 2018 at 5:27 pm

    Si eu ador super mult kit-ul de sprancene

  2. lucruriprivitedejosinsus
    Reply
    4 April 2018 at 5:51 pm

    Imi place foarte mult rujul si rimelul. Paleta iluminatoare si cea de sprancene le-am oferit unei prietene, si este foarte incantata de ele.

  3. mihaelanistor
    Reply
    4 April 2018 at 6:00 pm

    Am avut și eu un kit bun de sprancene de la Sephora, nuanta rujului e tare frumoasa.

  4. 4 April 2018 at 6:32 pm

    Si eu ador produsele celor de la Rimel London. Ce am incercat pana acum a fost fondul de ten Lasting finish pe care il folosesc zilnic si care este super (pentru ten gras), primerul Fix and perfect si kitul de sprancene Brow this way. Le ador si le folosesc zilnic!

  5. 4 April 2018 at 6:32 pm

    Si eu ador produsele celor de la Rimel London. Ce am incercat pana acum a fost fondul de ten Lasting finish pe care il folosesc zilnic si care este super (pentru ten gras), primerul Fix and perfect si kitul de sprancene Brow this way. Le ador si le folosesc zilnic!

    • 7 April 2018 at 2:46 am

      Lasting finish am incercat si eu, pe cel cu capac rosu si pe cel cu capac albastru. Sunt ok pentru uz zilnic, cu o pudra, rezista decent ?

  6. nataliaconstantin9
    Reply
    4 April 2018 at 6:36 pm

    Si mie imi plac produsele de la rimmel si le cumpar de pe elefant de cele mai multe ori. Perfecte pentru machiajul de zi cu zi

  7. Romina Talpos
    Reply
    4 April 2018 at 6:51 pm

    Foarte dragute produsele. Fardul pentru sprancene l-am folosi si mi-a placut. Highlighterul arata intr-un mare fel. ?

  8. 4 April 2018 at 7:36 pm

    O sa incerc si eu rujul, ma intereseaza orice sta pe buze mai mult de trei ore si nu mi le usuca.

    • 7 April 2018 at 2:47 am

      Acestea de la Rimmel sunt super. Mai recomand Boys’n berries, Sleek, lipfinity de la Max Factor.

  9. 4 April 2018 at 8:08 pm

    Nu am folosit niciodată un kit pentru sprâncene. Când mă machiez prefer totul cât mai natural. Îmi plac însă rujurile roșii, chiar dacă le folosesc foarte rar. Iar cel prezentat de tine îndeplinește toate criteriile pe care le doresc de la un ruj. 🙂

  10. ellafairytale
    Reply
    4 April 2018 at 8:25 pm

    Foarte interesante produsele prezentate de tine, imi place nuanta rujului si kit-ul de sprancene cred ca o sa mi-l comand si eu.

  11. Adrian
    Reply
    4 April 2018 at 8:31 pm

    O sa comand si eu aceste produse pentru sotia mea. Sper sa fie bune. Sotia mea are mare incredere in recomandarile tale.

  12. Oana Alexandru
    Reply
    4 April 2018 at 8:39 pm

    Si mie imi plac produsele Rimmel, rujul are o culoare superba??

  13. Adriana Ivan
    Reply
    4 April 2018 at 9:34 pm

    Îmi plac produsele lor, în special rimelul. Dar observ ca s-o rujul are o nuanta frumoasă. O să-l încerc.

  14. 4 April 2018 at 9:36 pm

    Ce faina e nuanta rujului, dar iluminatorul arata foarte fain ? te pup

  15. 5 April 2018 at 7:06 am

    Arata foarte bine si mi-ar placea sa le incerc pe toate.

  16. 5 April 2018 at 11:19 am

    M-am indragostit de ele, ma bucur ca am ocazia sa le testez.

  17. 5 April 2018 at 1:34 pm

    De aici nu am incercat decat fardul pentru sprancene acum cativa ani buni. Imi placea, dar acum imi ies mult mai naturale cu creionul. ??

    • 7 April 2018 at 2:50 am

      Intr-adevar, dureaza mai mult cu trusa si e nevoie de indemanare. Creioane bune de sprancene am incercat de la Yves Rocher, Catrice, Rimmel.

      • 11 April 2018 at 11:23 am

        Yves Rocher si Catrice nu am incercat, inca. Poate pe viitor.

  18. 5 April 2018 at 3:09 pm

    Doar mascara am incercat si nu mi-a placut tare mult. In rest, as incerca celelalte produse mentionate de tine aici 😉

    • 7 April 2018 at 2:49 am

      Si eu ma lupt cu rimelul. Consistenta lui e faina, si periuta e genul care ma ajuta pe mine, doar ca… Probabil daca era mai deasa, era mai ok. Eu il folosesc cu o alta periuta ?

  19. 5 April 2018 at 7:51 pm

    Trusa iluminatoare este pe placul meu, o să o caut în magazine. ? Pare superbă! Nici rujul nu e mai prejos.

  20. Ramona Gheorghe
    Reply
    5 April 2018 at 10:27 pm

    Am încercat și eu aceste produse. Cel mai mult ador iluminatorul și-l găsesc foarte prietenos cu tenul meu. Nici restul produselor nu-mi displac.

  21. 5 April 2018 at 10:59 pm

    Nu am folosit niciun produs de aici. O sa tin cont de ele pe viitor

  22. 6 April 2018 at 8:06 am

    Si eu am un ruj din ala doar alta nuanta, iar kit-ul brow this way il folosesc de cativa ani de zile, desi incerc sa ma orientez pe ceva cu subtonuri reci si nu gasesc 🙁

    • 7 April 2018 at 2:52 am

      Sa incerci sa te uiti la Elf pe site, ori celebrul kit de sprancene de la Oriflame. Daca-mi amintesc eu bine, kitul Oriflame parca avea subton rece.

  23. 6 April 2018 at 12:34 pm

    N-am incercat niciunul din produsele astea, desi rimmel london se numara printre preferatele mele! 😀

  24. 6 April 2018 at 2:15 pm

    si mie imi place foarte mult kit-ul pentru sprancene

  25. 6 April 2018 at 2:58 pm

    Rujul este si pe lista mea, am inteles ca este foarte rezistent.?

  26. andryro
    Reply
    6 April 2018 at 3:24 pm

    Stiu ca produsele Rimmel sunt bune. Si eu ma inteleg bine cu ele. M-ai facut curioasă de ruj.

  27. 6 April 2018 at 4:06 pm

    Am folosit și eu kitul de sprâncene de la Rimmel, și mi a plăcut tare mult.

  28. portiadecitit
    Reply
    7 April 2018 at 12:27 am

    Le-am incercat si eu si chiar sunt faine rau. Rujul e preferatul meu.

  29. 27 June 2018 at 10:57 pm

    Sunt cateva produse Rimmel pe care le folosesc de ani buni si le recumpar imediat ce mi se termina. Arata tare bine trusa cu iluminatoare, parca ma tenteaza si pe mine. Kit-ul de sprancene chiar e foarte bun pentru pretul pe care il are.