Noutati: mastile 7th Heaven

Hello girls,

Acum ceva timp v-am spus cate ceva despre 4 masti 7th Heaven pe care le-am incercat, iar de curand am intrat in posesia a altor 3. Le-am testat si pe acestea si m-am gandit sa va spun si voua care mi-au placut. Mai sus am atasat un link unde puteti vedea celelalte variante pe care le-am incercat. Mie mi se par faine si le recomand. Au preturi accesibile, cam in jur de 10-15 lei. Pe cele crema le-am folosit si de 2-3 ori, iar cei de la Montagne Jeuneusse mai au cateva variante pentru par si puncte negre. Mastile sunt la indemana, avand in vedere ca se gasesc prin supermarket-uri precum Carrefour, Kaufland, Mega Image.

DSC00656.JPG

Am dezvoltat o mica obsesie pentru mastile de tip servetel asa ca in prima instanta o sa va spun cate ceva despre Brazilian Mud Sheet Masque, care este de altfel si preferata mea. Ingredientele principale sunt namolul Brazilian bogat in magneziu, acai, bogate in antioxidanti si avocado plini de nutrienti. Primul lucru pe care l-am observat la aceasta masca era consistent sa. O masca de tip servetel, foarte bine imbibata. Mirosul mastii este interesant si nu foarte puternic. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca masca e cam mare , cel putin pentru mine si nu se aseaza cum trebuie pe fata. Am tinut-o cam 10 min, iar rezultatele mi-au placut. Tenul meu era mult mai luminos si curat. Porii nu mai erau atat de dilatati si pielea mea parea super hidratata. De la mine are un 9 masca aceasta.

DSC00660

Cea de-a doua masca tip servetel are un miros ceva mai intepator, dar care nu m-a deranjat neaparat. Aceasta este o masca cu argila glaciara, fancy, isn’t it? Ingredientele sale principale sunt strugurii rosii, zmeura artica si argila glaciara. O combinatie de ingrediente cel putin interesanta din punctul meu de vedere. Este la fel de bine imbibata cu produs si confera o senzatie fresh care ma duce cu gandul la vara. Cred ca este mult mai potrivita in sezonul calduros. In schimb, hidrateaza la fel de bine ca si cea de mai sus. Mi-a placut senzatia pe care mi-a dat-o, doar ca mi-a cam inghetat fata vreo 10 min cat am tinut-o. La vara trebuie sa o incerc din nou. Un 9 i-as da si acesteia.

DSC00661.JPG

Ultima, dar nu cea din urma, chiar a fost o surpriza. Nu pot spune ca ma dau in vant dupa mastile de tip peel-off, dar masca Tea Tree chiar e de incercat. Are un miros mentolat, iar imediat dupa ce am aplicat-o a si inceput sa se usuce. Dupa aproximativ 7 minute, am inceput sa o dau jos. Eu ador senzatia aceea, ca si cum s-ar lua un strat fin de piele si la mine aceasta este partea care a durat mai mult. Dupa ce am dat-o jos, tenul meu arata mult mai bine. Avea un aspect curat, iar porii erau vizibil redusi. Bineinteles ca nu a fost ca in reclamele acelea cu masca neagra, cand iti dai masca jos si e plina de puncte negre, dar mie tot mi se pare faina. Da o senzatie de reimprospatare, iar eu ador mirosul. Cred ca poate folosi de 2-3 ori, cert e ca eu am folosit foarte putin produs si am avut rezultatul dorit. Eu o recomand cu drag.

DSC00659

Voi ce masti ati mai incercat?

Ati incercat mastile acestea 7th heaven?

 

Hugs& kisses

26 Responses

  1. 19 February 2018 at 10:24 pm

    Nu prea sunt eu fan măști, nu știu de ce, însă am încercat câteva de tip sheet și mi-au plăcut. Și aș mai încerca și unele peel-off. 🙂

  2. Maria Boiciuc
    Reply
    19 February 2018 at 11:03 pm

    Inca nu am reusit sa testez aceste masti, dar sunt tare curioasa de ele 🙂

  3. Oana Alexandru
    Reply
    19 February 2018 at 11:24 pm

    Am incercat si eu cateva si mi-au placut 🙂

  4. 20 February 2018 at 12:16 am

    M-ai convins sa le incerc si eu din nou!?

  5. 20 February 2018 at 12:41 am

    Chiar uitasem de ele!!! Iar ma pun pe shopping, fiindca imi doresc si eu sa le incerc <3

  6. 20 February 2018 at 5:51 am

    Tot zic ca trebuie sa le incerc si nu mai reusesc ss le cumpar. Dar cand trec data viitoare prin Kaufland, neaparat imi iau.

  7. 20 February 2018 at 9:38 am

    Nu am încercat încă măștile astea, dar dacă o să găsesc în supermarketuri cu siguranță o să îmi iau și eu. Ultima dată am folosit cea cu cărbune însă nu am fost așa mulțumită de ea, cred că trec înapoi la cele cu argilă.

  8. 20 February 2018 at 11:55 am

    Nu le-am incercat dar mi-ar placea! ?❤

  9. 20 February 2018 at 1:18 pm

    Nu am încercat măștile 7th Heaven, dar mi-ar plăcea pe viitor! Brazilian Mud Sheet Masque sună bine de tot! Cred și eu că e preferata ta. Am mai folosit în ultima perioadă măști de la Garnier și din DM. ??

  10. 20 February 2018 at 5:07 pm

    Cred ca sunt printre putinele masti care au adus numai beneficii tenului meu si niciun efect advers. 🙂

  11. 20 February 2018 at 5:09 pm

    Nu am incercat mascutele de la acest brand dar am auzit doar păreri bune! Mie una imi plac măștile de genul asta 🙂 sunt mult mai usor de folosit! Chiar o sa imi reinnoiesc stocul de măști si o sa cumpăr si din acestea! ?

  12. mihaelanistor
    Reply
    20 February 2018 at 5:29 pm

    Mie mastile pe baza de argila mi se potrivesc cel mai bine.

  13. 20 February 2018 at 6:37 pm

    imi plac tare mult mastile lor
    si plasturii de nas mi se par cei mai buni

  14. bolocanmihaela
    Reply
    20 February 2018 at 7:29 pm

    Eu am incercat-o pe cea Peel-off cu tea tree. Mi s-a parut absolut geniala! <3

  15. 20 February 2018 at 8:04 pm

    Am incercat si eu cateva masti 7th Heaven. Unele mi-au placut, altele mai putin ?

  16. 20 February 2018 at 8:52 pm

    Este pentru prima dată când aud de aceste măști. Nu le-am incercat. În general nu prea folosesc măști de față

  17. 20 February 2018 at 9:37 pm

    Ultima este preferata mea. Chiar mi-au placut produsele acestora si le recomand si eu

  18. 20 February 2018 at 10:41 pm

    De mult am zis ca incerc si eu mastile acestea, insa am tot avut altele pe stoc si nu le-a venit randul. Dar poate am ocazia cat de curand :). Cea mai interesanta dintre cele prezntate de tine, mi se pare prima, o trec pe wishlist! Te pup :*

  19. 20 February 2018 at 10:49 pm

    Imi plac mastile de la 7th heaven. Le folosesc si eu ori de cate ori vreau sa-mi curat tenul

  20. Eva Luna
    Reply
    20 February 2018 at 10:52 pm

    Masca cu argila glaciara as vrea sa o incerc si eu. Sunt curioasa in privinta ei acum :)))

  21. Diana
    Reply
    20 February 2018 at 11:48 pm

    Eu pe cele cu argila le-am tot folosit. Sincer, nu mi se pare ca se intampla ceva special. Dar le si folosesc din an in Paste.

  22. portiadecitit
    Reply
    21 February 2018 at 12:55 am

    Am incercat-o si eu pe cea peel off. Mi-a placut mult senzatia pe care o lasa.

  23. 21 February 2018 at 1:00 am

    Imi plac mult mastile 7th Heaven, atat cele de hidtratare cat si cele exfoliante!

  24. lucruriprivitedejosinsus
    Reply
    21 February 2018 at 12:10 pm

    Aceste trei masti le-am folosit si eu. Cel mai mult mi-a placut cea cu argila glaciara.

  25. nataliaconstantin9
    Reply
    21 February 2018 at 1:05 pm

    Nu le-am incercat pe acestea, chiar le-am studiat in Mega si o sa imi cumpar si eu. Am ales una de la Gerovital si o sa o incerc. Imi plac si mie mastile tip servetel.

  26. 22 February 2018 at 10:29 am

    Am folosit si eu cateva masti de la 7th heaven si nici una nu m-a dezamagit. Pe cele mentionate de tine nu le-am incercat inca