Comanda Yves Rocher #ianuarie

Hei girls,

Produsele Yves Rocher nu sunt noi pentru mine, le-am descoperit acum vreo 2 ani, cam de cand au aparut pe piata din Romania. Inca de la prima comanda le-am putut observa calitatea desafarsita si ingredinetele foarte friendly. Daca in trecut dadeam comenzi destul de rar, acum, produsele Yves Rocher mi-au devenit indispensabile. Cred ca am plasat luna de luna cate o comanda, iar in postarea de astazi m-am gandit sa va arat ce mi-am cumparat in luna ianurie. Produsele Yves Rocher se gasesc in rutina mea zilnica de ingrijire si va invit sa aruncati si voi o privire pe site-ul lor. Sigur nu veti rezista ofertelor si preturilor accesibile.

2

Despre setul Hydra Vegetal nu va pot spune decat atat: il ador! Acesta este alcatuit din 3 produse si anume crema de ochi, lapte demachiant si scrub. Primul pe care l-am incercat a fost scrub-ul, are un miros placut, iar particulele abrazive nu sunt foarte mari si nu agreseaza tenul. Laptele demachiant e foarte lejer, indeparteaza cu usurinta urmele de machiaj si cel mai important pentru mine, nu imi irita ochii si nu imi usuca tenul. Crema de ochi e foarte racoritoare, eu o aplic seara de seara si cred ca la vara va fi ideala.

1

Gelul de dus Nature cu cedru si lamaie verde miroase genial. Este un gel de dus din gama gelurilor pentru barbati, iar mie imi plac tare mult aromele masculine, iar uneori folosesc chiar parfum de barbati. Am ales gelul asta caci sunt innebunita dupa mirosurile lemnoase si lamaie verde, e o super combinatie pentru mine. Bineinteles ca nu am rezistat si am ales si un roll-on cu lamaie verde. Cu toate ca nu sunt mare fan produse tip roll-on, acesta chiar isi face treaba bine. Mirosul fresh m-a cucerit din prima, iar cel putin 8 ore stau fara griji, protectia impotriva transpiratiei imi este asigurata.

3

Pentru ca in perioada asta parul meu este foarte uscat si fac si matreata, din gama produselor pentru par, am ales uleiul reparator pentru par uscat sau cret si samponul tratament anti-matreata. Uleiul nu l-am mai avut si chiar pot spune, ca prima impresie, ca e un produs fain. Cel mai important este sa nu pui exagerat de mult produs pentru ca atunci parul va arata imbacsit. Eu pun cam 2-3 picaturi pe care le incalzesc intre palme si apoi il aplic pe varfuri. Samponul l-am mai folosit si m-a scapat de matreata de fiecare data. Costa in jur de 14 lei si pentru mine este perfect.

4

Ador cafeaua si intotdeauna am avut o slabiciune pentru produsele cu miros de cafea asa ca n-am putut rata minunatia asta de gel de dus cu cafea din Brazilia care a fost pentru ultima oara in catalog. Mi-am luat 2 bucati sa fiu sigura ca ma voi bucura o perioada de el. Am vazut si cateva seturi faine cu 3 geluri de dus si diverse modele de portfarduri.

5

Ultimul si produsul caruia nu i-am putut rezista este rujul absolut in nuanta 18 care in luna ianuarie a fost la jumatat de pret (25 lei). Este un rosu superb si foarte hidratant. Am vazut ca in curand vor avea si rujuri mate in oferta lor. Abia astept sa le vad!

6

 

In luna ianuarie am incercat sa ma limitez la a-mi achizitiona doar produse de care am nevoie. Sper ca si la urmatoarele comenzi sa ma abtin la fel ca luna asta.

Care sunt produsele voastre preferate Yves Rocher?

 

Hugs& kisses

30 Responses

  1. 5 February 2018 at 8:14 pm

    Nu sunt familiarizata cu comenzile pe situl celor de la Yves Rocher, însă produsele lor sunt preferatele mele. Am o colecție întreaga de la produse de par pana la produse de make-Up.

  2. 5 February 2018 at 8:55 pm

    Wowww…Ai luat destul de multe produse de la Yves Rocher luna aceasta? ma tentează si pe mine șamponul mai ales pentru ca zici ca face o treaba buna 🙂 si uleiul de par! Chiar au produse bune 🙂 Puup! ?

  3. 5 February 2018 at 9:29 pm

    Gelurile de dus cu cafea sunt preferatele mele. Si cel cu magnolie imi mai place. Am si eu o multime de produse Yves rocher, chiar au o multime de produse faine!

  4. 5 February 2018 at 10:59 pm

    Noi avem magazin Yves-Rocher in mall si de cate ori intru niciodata nu stiu ce sa imi iau, casc gura si plec cu mana goala.
    Acum stiu la ce sa ma orientez: gel de dus cu cafea din Brazilia si rujul imi fac cu ochiul.

  5. Oana Alexandru
    Reply
    5 February 2018 at 11:21 pm

    Gelul de dus cu cafea e preferatul meu.

  6. 6 February 2018 at 10:16 am

    Ador gelul de duș cu cafea! L-am descoprit în vară când la București.

  7. 6 February 2018 at 11:39 am

    Gelul de dus cu bob de cafea e un must la orice comanda Yves Rocher <3. M-ai facut curioasa cu acea crema de ochi, mai ales ca as avea nevoie de una 😀

  8. 6 February 2018 at 12:50 pm

    Am incercat doar geluri de dus si o crema pentru fata de la Yves Rocher. Au produse bune!

  9. 6 February 2018 at 1:53 pm

    Mie imi place mult crema de corp cu ulei de masline. Are un parfum atat de fresh.Imi place mult. Imi plac si scruburile lor. Nu cred ca as incerca deodorantul…nu pot renunta nicicum la Dove al meu …mi se pare ca e singurul care imi face fata transpiratiei.

  10. 6 February 2018 at 2:56 pm

    Produsele YR m-au cucerit si pe mine, in special gama Hydra Vegetal! 🙂

  11. 6 February 2018 at 3:37 pm

    De produsele Hydra vegetal sunt efectiv indragostita. Sper sa am ocazia sa imi fac o parere si despre celelalte. Multumim pentru articol!

  12. 6 February 2018 at 4:43 pm

    Inca nu am preferate din produsele marca YvesRocher. Dar cred ca voi ajunge in curand abonata lunara la o minim o comanda 😉

  13. mihaelanistor
    Reply
    6 February 2018 at 6:27 pm

    Imi placea un exfoliant de la ei, dar atitudinea vanzatoarelor m-a facut sa renunt la el.

    • 7 February 2018 at 12:07 am

      Eu ma duc in magazin doar pentru parfumuri…in rest iau tot de pe net, ma uit de 10 ori, le mai compar, mai bun in cos, mai sterg. ?

  14. 6 February 2018 at 8:05 pm

    Ce de produse. Să le folosesti sănătoasă!

  15. 6 February 2018 at 8:32 pm

    Woww ❤?

  16. 6 February 2018 at 10:43 pm

    Gelul de dus cu cafea este si preferatul meu. Cei de la Yves Rocher au multe produse bune si eu ma mai inteleg bine cu parfumurile lor, cu rujurile sau chiar cu mastile de fata. Sunt foarte putine produse de care am fost dezamagita

  17. 6 February 2018 at 11:43 pm

    Nu prea am multe produse Yves Rocher, am un gel de dus care imi place foarte mult.

  18. Debora Tentiș
    Reply
    7 February 2018 at 12:05 am

    Gamă albastru deschis aș încerca și eu. Mi se pare tare interesantă.

  19. bolocanmihaela
    Reply
    7 February 2018 at 12:50 am

    Mi-am luat si eu 3 geluri de dus cu cafea pentru ca tot am auzit ca e genial acesta si ca va iesi din catalog si voiam sa il incerc si eu. Miroase genial. Miros toata a tiramisu dupa dus ❤ imi place tare si imi pare rau ca l-am descoperit abia acum.

  20. 7 February 2018 at 12:52 am

    Inca nu am folosit produse de la aceasta firma, dar cu siguranta le voi incerca!

  21. katerotari
    Reply
    7 February 2018 at 10:24 am

    Am încercat și eu colecția lor hidratantă de iarnă și mi-a plăcut enorm, sunt foarte bune. Deja sunt foarte curioasă să încerc și colecția Hydra Vegetal, mersi de recomandări.

  22. 7 February 2018 at 3:09 pm

    Sa incerci si rujurile mate nou lansate, sunt super! 🙂

  23. 7 February 2018 at 6:00 pm

    Gelul de dus Cu Cafea a fost mereu printre preferatele mele ? Sa le folosesti pe toate cu drag! ?

  24. 7 February 2018 at 9:50 pm

    O gramada de produse interesante. Imi plac mult alegerile facute. Eu ti-as mai recomanda sa incerci serul cu zmerura pentru par pentru stralucire si fondul de ten zero defecte

    • 10 February 2018 at 10:20 pm

      As incerca fondul de ten 🙂 am vazut ca a aparut unul nou ?

  25. 8 February 2018 at 9:16 pm

    Mie îmi plac super mult cum araatăă!!!

  26. 9 February 2018 at 12:40 am

    Ai luat multe produse, cateva dintre ele mi-au trezit si mie interesul datorita blog-ului tău! O sa le incerc cat de curand.

  27. 13 February 2018 at 5:53 pm

    Nu am incercat foarte multe produse Yves Rocher, insa produsul meu preferat ramane gelul de dus cu macadamia si cel cu aroma de cafea.
    Am avut si micelare, un sampon…nu m-au impresionat, sa fiu sincera.

  28. 20 February 2018 at 5:16 pm

    Ce de produse faine! Sa le folosesti cu drag!☺️?