Noutăți Note Cosmetics

Hello girls,

După cum bine știți si ați mai văzut postări de genul pe blogul meu, mie îmi plac tare mult produsele Note Cosmetics. Aceasta este o firmă încă nouă pe piața din România, dar încet încet devine cunoscută. Încă de la primul produs încercat am observat calitatea ireproșabilă și am continuat să testez noutățile lor. Astăzi vorbim despre trei produse pe care le-am încercat de curând.

1517139387829.jpg

Primul și cea mai plăcută surpriză, BB-ul Corrector pentru buze. Până acum nu am folosit decât BB cream pentru ten, dar nu știam și de existența unuia de buze. Bineînțeles că mi-a stârnit curiozitatea si am vrut sa vad ce poate face. Eu am nuanta 02, care este un roz plăcut. Produsul are consistența unui lipgloss, dar muuult mai hidratant. Nu exagerez când vă spun că eu îl folosesc ca balsam de buze pentru ca este absorbit rapid, iar buzele rămân moi și catifelate, fără să se mai simtă senzația aceea de cojițe. De asemenea, l-am folosit și ca lipgloss peste un creion și arată foarte bine. Îmi place metoda de dozaj practică și igienică.

1517139463699.jpg

Pe al doilea produs l-am primit la #beautyswapgalati și deja îl cunoșteam. Este un gloss fain, nu foarte lipicios, care hidratează și rezistă binișor pe buze. Are mici particule sclipicioase care dau un efect subtil, shiny. Eu mai am două nuanțe, printre care și un nude demențial. Aceasta nu e chiar nuanța mea preferată, dar aplicată peste un creion de buze fuchsia arată super. Tried that.

DSC00474.JPG

Iar cel de-al treilea produs, o ojă tare drăguță, mi-a făcut o impresie foarte bună. De-a lungul timpului am încercat cam toate metodele, unghii cu gel, cu ojă semipermanenta, dar fac ce fac și tot la oje ajung. Nuanța este un vișiniu închis și îmi place la nebunie. O port pe unghii de 4 zile și arată impecabil. Am aplicat-o în două straturi pentru a nu da efectul patchy. O recomand cu drag iubitoarelor de oje pentru că aplicarea se face foarte ușor și nu îți dă prea multe bătăi de cap.

1517227066593

Despre produsele Note Cosmetics v-am mai vorbit aici si aici. Pentru a fi la curent cu toate noutățile, le puteți urmări pagină de facebook aici. De asemenea, produsele le puteți găsi pe Elefant, unde au adesea reduceri drăguțe. Recent au avut o ofertă de 1+1 la produsele NOTE cumpărate, așa că fiți pe fază.

Voi ați încercat vreun produs de la ei? Ce impresie v-a lăsat?

Hugs& kisses

 

40 Responses

  1. 29 January 2018 at 12:03 pm

    Chiar sunt curioasa de produsele lor ! ?

  2. 29 January 2018 at 2:23 pm

    Nu am mai incercat produsele Note pana acum dar am auzit doar păreri bune despre ele! O sa arunc o privire pe Elefant!Puup!

  3. 29 January 2018 at 2:55 pm

    Nu am incercat produsele Note pana acum, dar nuanta ojei imi place tare mult. Am vazut ca au produse interesante?

  4. maria
    Reply
    29 January 2018 at 5:32 pm

    Ador produsele Note, le folosesc cu drag. Mi-a placut foarte mult articolul tau. <3

  5. 29 January 2018 at 6:10 pm

    Par interesante produsele, însă la cât se vorbește despre ele am senzația ca este acum doar un val de popularitate, iar după ceva timp se va uita de ele.

  6. 29 January 2018 at 8:43 pm

    Nu am folosit , insa sunt curioasa sa incerc..

  7. 29 January 2018 at 8:43 pm

    Momentan nu am incercat produsele de la Note, dar, asa cum ti-am scris pe instagram, m-ar tenta tare mult oja.

  8. 29 January 2018 at 11:17 pm

    BB Corrector-ul pentru buze mi se pare cel mai interesant 😀

  9. 30 January 2018 at 12:25 am

    Nu am testat Note Cosmetics până acum, dar se pare că aceste produse au potențial. În plus, habar n-aveam că există BB Cream pentru buze.

  10. mihaelanistor
    Reply
    30 January 2018 at 12:33 am

    Nu am folosit produsele lor, dar par să aiba multe chestii interesante.

  11. 30 January 2018 at 1:32 pm

    Ce culoare faină are lip glossul!! ??? Iar lib balmul pare fain de tot, mi-ar plăcea să îl testez.

  12. 30 January 2018 at 1:51 pm

    Interesante produsele tale. Am si eu cateva produse NOTE dar niciunul dintre acestea.

  13. 30 January 2018 at 1:56 pm

    Ce frumoase frumoase de gloss, arata suuper!

  14. portiadecitit
    Reply
    30 January 2018 at 2:02 pm

    Eu am primit BB corectorul. Imi place chiar mult.

  15. 30 January 2018 at 3:13 pm

    Inca nu am incercat nimic, dar imi place mult acel lac visiniu 😉

  16. 30 January 2018 at 3:15 pm

    Trebuie să recunosc că în afară de ojă, n-am folosit celelalte produse! Însă, vorba ta, arată demenţial, cel puţin culoarea. Sunt tentante… se cer acasă la mine! :))

  17. 30 January 2018 at 5:05 pm

    Ce poze superbe!!!! Nu am incercat nimic de la ei, insa par tare faine produsele! ?

  18. 30 January 2018 at 5:25 pm

    N-am auzit de brandul asta pana acum, mi se pare interesant ca au un bb lip corrector. as fi curioasa de el si de gloss, mai ales ca 2018 va fi anul glossurilor zic eu 🙂

  19. 30 January 2018 at 6:22 pm

    Chiar m-ai facut curioasa. Nu am incercat niciodata produsele Note. Cel mai tare imi face cu ochiul oja.

  20. nataliaconstantin9
    Reply
    30 January 2018 at 6:51 pm

    Nu am testat produse note cine stie ce desi sunt foarte atragatoare, am un creion pentru ochi si acela imi place. Interesant corectorul pentru buze, cred ca orice ruj tine mai mult si arata mai bine

  21. Adriana Ivan
    Reply
    30 January 2018 at 8:07 pm

    Nu am auzit de aceste produse, dar după articolul tău sunt tentată să încerc.

  22. 30 January 2018 at 8:20 pm

    Mi-ar plăcea acea oja sa o incerc si eu.
    Imi place nuanța.

  23. 30 January 2018 at 9:52 pm

    Nu am folosit produsele lor insa le-as incerca, imi place oja

  24. 30 January 2018 at 11:01 pm

    BB Corectorul ma tenteaza si pe mine. 😀
    Il voi cauta, sa mi-l achizitionez si eu pentru ca trebuie sa-l incerc!

  25. 30 January 2018 at 11:15 pm

    Dragute produsele de la Note, dar cel mai mult ma atrage BB corectorul. Nu am mai vazut pana acum un produs de genul

  26. 31 January 2018 at 12:25 am

    Doar luciul il am si eu, nu prea ma atrage.

  27. 31 January 2018 at 2:33 am

    Nu am auzit, dar am citit mai multe recenzii pozitive asa ca m-au convins sa fac o scurta sedinta de shopping pe la ei prin magazin.

  28. katerotari
    Reply
    31 January 2018 at 10:18 am

    Nu am încercat încă nimic de la ei, dar corectorul pentru buze mi-a făcut cu ochiul 🙂

  29. ellafairytale
    Reply
    31 January 2018 at 11:45 am

    Ce culori dragute, oja aceia imi face cu ochiul.

  30. 31 January 2018 at 4:29 pm

    Inca nu le-am incercat, dar ma tenteaza 🙂

  31. bolocanmihaela
    Reply
    31 January 2018 at 7:12 pm

    Si eu am un gloss de la ei primit la #galatibeautyswap si chiar imi place! ?
    Desi eu am evitat gloss-urile pana acum.

  32. Irina
    Reply
    31 January 2018 at 7:22 pm

    Am auzit numai lucruri bune despre acest brand și am pe lista și eu câteva produse sa mi le cumpăr.

  33. Debora Tentiș
    Reply
    31 January 2018 at 8:30 pm

    Luciul îl am și eu și îmi place mult. ?

  34. 1 February 2018 at 12:11 am

    N-am incercat nimic de la ei, dar am mai vazut oja la o bloggerita, s-ar putea sa fie una din fetele din Galati sau s-ar putea sa fie alta din tara. Ideea e ca era aceeasi marca si aceeasi nuanta si era incantata de cum i-a reusit, cat a rezistat manichiura.

  35. 1 February 2018 at 2:04 am

    La inceput nu credeam ca este mare lucru de capul deloc de la NOTE, dar parca au vrut sa-mi demonstreze contrariul. Observ foarte multe produse bune

  36. 1 February 2018 at 1:14 pm

    Balsamul acesta bb e si pe lista mea. Si un BB Cream pentru ten de asemenea.

  37. 3 February 2018 at 12:24 am

    Imi place mult nuanta ojei, este fix pe gustul meu!

  38. Doris
    Reply
    3 February 2018 at 12:45 am

    foarte simpatică nuanța ojei. PS : nu am auzit de ei 🙂

  39. Madalina
    Reply
    4 February 2018 at 6:46 pm

    imi plac produsele lor 🙂

  40. 9 March 2018 at 1:08 pm

    As incera acea oja!?