Parfumurile solide Fragonard

Hello girls,

 

Astazi vorbim despre ultima mea descoperire in materie de parfumuri si anume, parfumurile solide. Pana sa testez minunatiile astea de la Fragonard nu mai incercasem nimic de genul acesta. Stiam de existenta lor, dar sincer, nu auzisem de nicio firma de unde le-as fi putut achizitiona. Intotdeauna am avut diverse parfumuri in stare lichida.

Eu am un mini set de parfumuri solide pe care il puteti gasi aici. Initial au fost 4, doar ca pe cel cu vanilie l-am oferit cadou. Am ramas cu cele cu floare de portocal, trandafir de mai si cel cu violete.

IMG_20180122_191944

Timp de o saptamana le-am folosit pe fiecare si verdictul a fost dat. Imi plac la nebunie, toate! Preferatul meu este cel cu floare de portocal pentru ca am o afinitate in ceea ce priveste mirosul citricelor. Aceste parfumele simpatice vin in stare solida, consistenta lor imi aminteste de balsamul de buze. Ambalate frumos si cu un design minimalist, cum sa nu imi placa?

Eu, in general, imi aplic parfumul in spatele urechii. Aceasta zona este considerata mai bine vascularizata, ceea ce face parfumul sa persiste mai mult si sa se simta mai puternic. Le-am simtit parfumul cam 4-5 ore si chiar am primit complimente si intrebari in legatura cu ce am folosit.

Imi plac mult micile cutiute care sunt destul de practice. Nu imi place sa imi incarc gentile cu lucruri voluminoase, iar un parfum normal la 30/50ml ar fi deja in plus. Acestea sunt foarte usor de purtat, fiind destul de micute, si iti pot fi la indemana.

Am fost placut impresionata de intensitatea parfumurilor, nu ma asteptam sa fie atat de intense. Am observat acest aspect dinainte sa desfac cutiuta de plastic. De asemenea, acest set mi se pare o super idee de cadou pentru o pasionata de arome florale. ?

IMG_20180122_192144

Yay or nay?

Pentru mine sunt yay. Practice & persistente.

Voi ce spuneti? Ati incercat vreun parfum solid pana acum?

 

Hugs& kisses

18 Responses

  1. 22 January 2018 at 11:31 pm

    Am incercat cu ani in urma parfumurile solide, mi-ar placea sa mai incerc ceva 🙂

  2. 23 January 2018 at 12:10 am

    Nu am folosit pana acum parfumuri solide, insa acestea sunt dragute si par interesante :)!

  3. 23 January 2018 at 1:01 am

    Ce interesante sunt parfumelele acestea. Am avut si eu odata unul, insa tot cele lichide sunt preferatele mele.☺️

  4. nataliaconstantin9
    Reply
    23 January 2018 at 3:20 am

    Nu am folosit niciodata parfum solid dar cum sunt o pasionata a parfumurilor, m-ai facut foarte curioasa

  5. 23 January 2018 at 11:55 am

    si mie imi plac foarte mult perfumele astea :). eu care nu prea suport parfumurile le am gasit ideale. cu miros suav si care nu iti muta nasul din loc 🙂

  6. 23 January 2018 at 12:16 pm

    Nu am incercat, dar imi place ca sunt practice! Si sunt si tare dragalase 😀

  7. mihaelanistor
    Reply
    23 January 2018 at 4:15 pm

    Nu am incercat pana acum parfum solid, dar mi se pare o idee interesanta. Nu as mai avea frica ca se sparge sticla in vacante.

  8. Diana
    Reply
    23 January 2018 at 6:30 pm

    Mie imi plac mult parfumurile solide. Mi se par foarte faine si practice.

  9. 23 January 2018 at 6:52 pm

    Nici nu am stiut ca exista astfel de parfumuri, până acum. Par faine si sincer le-as incerca si eu.

  10. 23 January 2018 at 7:00 pm

    stiu sigur ca am avut unul, dar nu mai tin minte firma
    dar nu l-am folosit, mi-erau mai simplu de folosit cele obisnuite, de pe raft

  11. 23 January 2018 at 9:00 pm

    Imi plac mult parfumurile solide, desi momentan am doar unul singur. Tin minte ca descoperisem la Avon acum muuulti ani un pandantiv cu parfum solid (cred ca era parfumul Outspoken a lui Fergie) si mi-a placut enorm.

  12. 23 January 2018 at 9:51 pm

    Imi plac si mie aceste parfumele foarte mult, iar preferatul meu este cel cu violette.

  13. 23 January 2018 at 10:29 pm

    Este prima data cand aud de aceste parfumuri si recent am folosit si eu aceste mici minunatii. Sunt indragostita de ele si imi plac mult de tot

  14. 23 January 2018 at 11:51 pm

    Par minunate aceste parfumuri solide! Mi-ar plăcea să le testez. Nici nu știu care aromă mi-ar plăcea mai mult. ???

  15. 24 January 2018 at 2:57 am

    Asta e prima data cand citesc despre parfumurile solide. M-ar interesa sa testez ca sa ma pot pronunta. Sunt curioasa cat persista.

  16. Debora Tentiș
    Reply
    27 January 2018 at 3:16 pm

    Interesantă ideea asta cu parfumuri solide. N-am mai auzit și n-am încercat până acum, dar mi-ai starnit curiozitatea.

  17. 30 January 2018 at 10:22 pm

    Nu am incercat pana acum, dar suna tare bine ideea asta! Chiar sunt curioasa cum sunt!

  18. Madalina
    Reply
    4 February 2018 at 6:50 pm

    imi place cel de violete si de transafir 🙂