Haul Vegis.ro

Hello girls,

 

Vineri am vazut pe site-ul celor de la Vegis.ro ca aveau transport gratuit la comenzi mai mari de 50 de lei si cum intotdeauna gasesc ceva de cumparat, n-am stat prea mult pe ganduri si am plasat o mica comanda. Am plasat comanda vineri si am primit-o luni, asa ca am avut timp sa incerc cateva produse, despre care va scriu primele impresii. Apropo, toate acestea au fost 54 de lei.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Primul produs care mi-a facut cu ochiul a fost masca de fata exfolianta cu carbune activ de la Beauty FormulasAm incercat-o si  mi-a placut de la prima aplicare. Are particole exfoliante care curata tenul si ii confera un aspect luminos si sanatos. Rezultatele se vad imediat. Totusi, aceasta masca se foloseste maxim de doua ori pe saptamana.A fost 17 lei, iar de la mine are un plus. ❤

 

Pentru ca recent am ramas fara uleiul meu de cocos preferat de la Solaris, am zis sa incerc si de la alte firme si am ales Uleiul de cocos presat la rece de la Mayam (13 lei) si o varianta mai mica de la Herbavit (6 lei). Cel de la Mayam mi se pare putin greu de scos din recipient, avand nevoie de o spatula ca sa ajung la el cand nu e in stare lichida. In ceea ce priveste uleiul de la Herbavit, mi se pare tare practic. Fiind in cantitatea de 40g in acel borcanas, il pot purta usor cu mine. Mai ales ca vine sezonul rece si avem nevoie de hidratare din plin. ?

 

Masca pentru ten cu extract de alge marine de la Ziaja e mai mult decat o descoperire placuta. Are un miros subtil si se simte foarte fresh pe ten. Cam la 5 minute de la aplicare incepe sa-mi dea o senzatie de racoare. Cele doua pliculete au fost 6 lei.

 

Pentru ca setting spray-ul de la Melkior mi s-a terminat recent si am ramas fara, m-am gandit sa incerc unul de la o firma noua pentru mine si anume, Bielenda. Este o firma poloneza si am mai vazut produsele lor si pe Elefant. Despre acest spray de setting nu va pot spune prea multe pentru ca nu am avut pe ce sa-l incerc zilele astea, pentru ca nu m-am machiat si nu am iesit din casa.

 

Ce produse va tenteaza dintre cele prezentate? Ce produse ati incercat?

 

Hugs& kisses

40 Responses

  1. 26 September 2017 at 5:57 pm

    Si eu am profitat ca a fost transportul gratuit si mi-am cumparat cateva produse de la ei. Imi place mult masca exfolianta, am avut un pliculet mostra si tare mi-a placut. Spray-ul de la Bielenda il am si eu ??

    • 27 September 2017 at 7:27 pm

      Masca exfolianta e un must ? am reușit să folosesc și eu spray-ul și îmi place 🙂

  2. 26 September 2017 at 6:05 pm

    Produsele de la Mayam sunt tare faine, eu folosesc apa de albastrele! Sa-mi spui cum ti se pare spray-ul de la Bielenda!:*:*

    • 27 September 2017 at 7:29 pm

      E foarte faina. Am incercat-o astazi și mi se pare că menține foarte bine machiajul 🙂

  3. 26 September 2017 at 9:32 pm

    Cand am vazut poza si mie mi-a facut cu ochiul masca de fata. Imi place mult ambalajul. Nu am testat pana acum niciunul dintre produse.

  4. nataliaconstantin9
    Reply
    26 September 2017 at 11:53 pm

    Produse Bielenda vad si eu tot mai multe in ultimul timp. Uleiul de cocos ma tenteaza

    • 27 September 2017 at 7:30 pm

      E foarte bun uleiul ? mai am o baza de la Bielenda pe care vreau sa o testez neapărat ?

  5. 27 September 2017 at 8:17 am

    Este prima data cand aud de Vegis, initial m-a dus cu gandul la produse pentru preparate culinare, dar am fost surprinsa sa descopar ce ai cumparat. Ma tenteaza masca de fata cu carbune activ, cred ca ar fi numai buna pentru tenul meu gras.

    • 27 September 2017 at 7:31 pm

      Ar fi potrivita. Au și ingrediente pentru gătit daca te tentează, arunca o privire ?

  6. 27 September 2017 at 10:26 am

    Ma tenteaza uleiul de cocos, multumim pentru recomandari 🙂

  7. 27 September 2017 at 11:40 am

    Am și eu scrubul facial și e super! <3

  8. 27 September 2017 at 12:56 pm

    N-am cumparat niciodata de pe acest site, dar cu ocazia asta o sa intru sa vad ce gasesc, ms de pont!

    • 27 September 2017 at 7:33 pm

      Eu am fost mulțumită de ei, și produsele sunt la preturi bune ?

  9. 27 September 2017 at 12:56 pm

    N-am cumparat niciodata de pe acest site, dar cu ocazia asta o sa intru sa vad ce gasesc, ms de pont!

    • 27 September 2017 at 7:33 pm

      Eu am fost mulțumită de ei, și produsele sunt la preturi bune ?

  10. 27 September 2017 at 1:47 pm

    Ma atrage masca exfolianta <3 Nu am incercat din produsele tale, dar de pe site am mai comandat.

  11. 27 September 2017 at 1:47 pm

    Ma atrage masca exfolianta <3 Nu am incercat din produsele tale, dar de pe site am mai comandat.

    • 27 September 2017 at 7:34 pm

      Au mai multe produse pe baza de cărbune activ ? și uleiul de cocos îmi place mult!

  12. 27 September 2017 at 2:05 pm

    Imi place mult mult masca cu carbune! Eu o folosesc de mai bine de jumatate de an. Nu stiam ca e si pe site la vegis.ro eu o cumparam mereu de la DM.

    • 27 September 2017 at 7:36 pm

      Ce fain! Mersi de info. Dacă rămân fără, acolo merg direct ?

  13. 27 September 2017 at 2:05 pm

    Imi place mult mult masca cu carbune! Eu o folosesc de mai bine de jumatate de an. Nu stiam ca e si pe site la vegis.ro eu o cumparam mereu de la DM.

    • 27 September 2017 at 7:36 pm

      Ce fain! Mersi de info. Dacă rămân fără, acolo merg direct ?

  14. 27 September 2017 at 6:39 pm

    Ma tenteaza sprayul de setting, astept sa-ti citesc reviewul despre el.

    • 27 September 2017 at 7:37 pm

      Ca primă impresie, pot spune că îmi place 🙂

  15. 27 September 2017 at 6:39 pm

    Ma tenteaza sprayul de setting, astept sa-ti citesc reviewul despre el.

    • 27 September 2017 at 7:37 pm

      Ca primă impresie, pot spune că îmi place 🙂

  16. 27 September 2017 at 7:12 pm

    Masca cu carbune ? Suna interesant, nu am folosit niciodata p asemenea masca.

  17. 27 September 2017 at 7:12 pm

    Masca cu carbune ? Suna interesant, nu am folosit niciodata p asemenea masca.

  18. 27 September 2017 at 8:49 pm

    Vaaai si eu am vazut promoția aceea. Atât de rau imi pare ca n-am făcut comanda. Am vrut să iau ceva pt acnee cu extract din melc

  19. 27 September 2017 at 8:49 pm

    Vaaai si eu am vazut promoția aceea. Atât de rau imi pare ca n-am făcut comanda. Am vrut să iau ceva pt acnee cu extract din melc

  20. 4 October 2017 at 3:14 pm

    Super interesante produsele!

  21. 4 October 2017 at 3:14 pm

    Super interesante produsele!