Deodorantele B.U & pareri

Hello ladies,

E vara, cald, foarte cald,  iar transpiratia nu inceteaza sa apara. Sunt zile cand plec de acasa dis-de-dimineata si ajung abia seara, iar protectia mea preferata imi este oferita de minunatele bodysprays B.U. Le folosesc de multa vreme si isi gasesc intotdeauna loc printre produsele mele preferate de ingrijire personala. Pe langa faptul ca nu am probleme cu transpiratia cand le folosesc, acestea au si un miros foarte dragut. Se gasesc in diverse variante si de multe ori am vazut oferte la seturile cu apa de toaleta + deodorant. Apa de toaleta a fiecarui deodorant vine intr-o cutie super draguta pe care o pastram intotdeauna cand eram mica. O foloseam ca suport pentru pixuri si alte nebunii. Mi se pare o idee orginala, nu am mai intalnit acest mod de depozitare. So, my favourite body sprays sunt B.U. Trendy, B.U. Wild si B.U. heartbeat. ??

 

IMG_20170820_125241

 

Primul, B.U. Trendy, si cel care imi place cel mai mult, este descoperit recent, cam prin iarna, si de atunci nu ma mai despart de el. Aroma sa este una lemnoasa, din mosc, dar si fresh in acelasi timp. Mie imi plac tare mult aromele puternice, iar uneori uit ca acesta este de fapt un deodorant si nu un parfum. Atat iarna, cat si vara mi-a oferit protectie indelungata, iar un alt aspect important pentru mine, nu mi-a patat hainele. Am atatea tricouri albe care au sfarsit prin fundul sifonierului din aceasta cauza. Cred ca l-am recumparat de cel putin 3 ori si nici de data aceasta nu va fi ultima. Raportul calitate pret este super.
Cel de-al doilea deodorant body spray, B.U. Wild, a fost si primul cu care am luat contact acum multi ani. Era preferatul mamei si il cumpara tot timpul, iar eu cum eram tare curioasa imi bagam nasul printre cosmetice si parfumuri. Asa am descoperit si apa de toaleta B.U. Wild care are un miros foarte subtil, dar patrunzator. Am in plan sa pun mana pe ea cat mai curand, iar acum sa revenim la deodorant. In ciuda numelui sau, mie mi se pare mai mult cuminte decat wild ?Aromele de iasomie, garoafa de gradina, coacaze negre, acorduri marine, mosc, ambra, lacramioare si rasina exotica se imbina perfect si rezulta un miros tare fain. ??

 

Iar ultimul, dar nu cel din urma, este cel mai proaspat achizitionat. Am vrut sa mai incerc o aroma, l-am ales pe acesta, si n-am facut rau deloc. Principala aroma este cea de vanilie care imi place mult, in combinatie cu lemnul de santal si mosc. Si acest body spray isi face treaba foarte bine, iar cu stocul pe care il am acum, sigur o sa-mi ajunga mult timp.

Aceste deodorante body spray se gasesc cam peste tot prin comert, in special in supermarketuri, dar si online pe diverse site-uri ca 1001cosmetice. Cantitatea unui flacon este de 150 ml, iar pretul poate fi intre 10 si 15 lei, depinde de unde le achizitionati.

 

Sunt sigura ca ati auzit de aceste body sprays. Pe care l-ati incercat si care este favoritul vostru?

Va imbratisez!

 

 

Responses

  1. 21 August 2017 at 5:13 pm

    Buna. Eu am folosit o perioada buna pe cel galben.Acum il foloseste fiica mea.

  2. 21 August 2017 at 6:06 pm

    Cand eram mica, mama folosea numai deodorante si parfumele de la BU. O sa le dau si eu o sansa.?

  3. 21 August 2017 at 6:25 pm

    Eu nu am folosit niciodată aceste deodorante, dar poate o să le dau o șansă.

  4. Claudia B.
    Reply
    21 August 2017 at 6:32 pm

    Eu nu am folosit niciodata deodorantele B.U., nu au fost pe gustul meu. Cu toate astea, de cate ori le vad pe rafturi imi amintesc de copilarie. Sunt curioasa, parfumuri Udy oare se mai gasesc pe undeva?

    • 21 August 2017 at 7:18 pm

      Din cate stiu eu, in magazine fizice sunt sanse slabe sa gasesti parfumul. Poate pe net il gasesti :*

      • Claudia B.
        21 August 2017 at 7:25 pm

        Am sa caut 😀

  5. 21 August 2017 at 6:40 pm

    Wow, eu nici nu credeam că mai există brand-ul. 😀

  6. 21 August 2017 at 7:06 pm

    Vezi ca exista diferenta intre deodorant antiperspirant, antitranspirant si acestea, body spray.
    BU Trendy am avut si eu si Absolute Me – acesta din urma imi place mult cum miroase!

    • 21 August 2017 at 7:20 pm

      Stiu despre diferentele dintre ele. Pe acestea chiar scrie deodorant, cu toate astea, stiu ca sunt body sprays 😀

  7. 21 August 2017 at 8:41 pm

    Eu nu am incercat niciodata deo BU, im schimb parfumurile imi placeau mult de la eu, cel cu sticluta mov. Aveau si un ambalaj dragut ?

    • 22 August 2017 at 8:29 am

      Pe acela nu l-am incercat încă. Mie mi se pare că toate au ambalaj fain. Le-aș lua numai sa fac colecție de cutii ?

  8. Daniela Oţet
    Reply
    21 August 2017 at 8:44 pm

    Nu le-am incercat pana acum. Totul are un început

    • 22 August 2017 at 8:30 am

      Da, adevărat. Se găsesc mai peste tot, deci sunt la îndemâna.

  9. 22 August 2017 at 6:00 am

    Ma crezi daca iti spun ca uitasem ca exista?
    B.U. foloseam cand eram in liceu…au trecut enorm de multi ani de atunci, dar uite ca ma bucur sa citesc articolul tau pentru ca imi trezesti amintiri placute.

    • 22 August 2017 at 8:31 am

      Te cred, te cred ? cred că generațiile 90/ 2000 au crescut cu ele ?

      • 22 August 2017 at 8:41 am

        Exact! Erau niste reclame faine de tot, iar cadoul reprezentat de un set BU era ceva iesit din comun mai ales din cauza pretului si aspectului 🙂 )))))))

  10. 22 August 2017 at 6:12 am

    L-am incercat pe cel negru, dar care din pacate, pentru gusturile mele, este usor cam prea dulce. Insa mi-a placut persistenta lui.

    • 22 August 2017 at 8:31 am

      E puțin dulce, dar pe mine nu mă deranjează atâta timp cât protejează ?

  11. 22 August 2017 at 7:17 am

    Din cel galben, Wild, am avut candva si zau ca mirosea tare misto! Fresh, lemon, parca. Mi se potrivea si ma bucur ca mi-ai amintit de el.

  12. 22 August 2017 at 11:33 am

    Imi placeau parfumurile lor, tin minte ca le foloseam cand eram mica. Dar de mult timp nu le-am mai folosit. Sincer nu-mi amintesc daca am folosit vreodata deodorantele lor 🙂

  13. Secretele frumusetii
    Reply
    22 August 2017 at 1:10 pm

    Nu m-am gândit niciodată că aceste deodorante de la B.U pot fi atât de eficiente. Le voi da o șansă cu siguranță.

  14. 22 August 2017 at 1:29 pm

    Cunosc marca, dar nu il folosesc ca si deodorant. Am alte preferinte.

  15. 22 August 2017 at 2:56 pm

    L-am folosit pe cel alb cu rosu..miroase dragut dar nu rezista prea mult..:)

  16. 22 August 2017 at 7:05 pm

    Am vazut altele noi, de fapt mi-au sarit in ochi, pe fond negru cu flori albe. Nu le-am luat inca, poate data viitoare.

  17. 22 August 2017 at 8:09 pm

    Nu am folosit niciun deodeorant de la B.U. deși știu de ele de multă vreme. Singurul deodorant spray folosit este unul de la Dove, pe care l-am primit cadou. Le prefer pe cele de la Dove, solide. Le folosesc de câțiva ani și sunt încântată de ele.

  18. 24 August 2017 at 9:44 am

    Nu stiam ca inca Mai exista firma. Imi aduc aminte ca mama o folosea cand eram eu mica.